#!<< AUO BenQ PM240PA0 AC Unison 240W Solar Panel with Micro-Inverter
Find recommendations and reviews AUO BenQ PM240PA0 AC Unison 240W Solar Panel with Micro-Inverter. For both price and quality. To help you make the best product.
SALE AUO BenQ PM240PA0 AC Unison 240W Solar Panel with Micro-Inverter
Feature About AUO BenQ PM240PA0 AC Unison 240W Solar Panel with Micro-Inverter :
  • DC Nominal Power Output: 240 watts; AC Max Continuous Power Output: 225 watts
  • Max Surface Load Capacity: 5400 Pa
  • Nominal Frequency: 60 Hz; Total Harmonic Distortion: less than 5%
  • Nominal Voltage (Vmp): 240V
  • Output cable 27.4 inches; Extension Cable 41.3 inches; also 39.37 inch cable